Odpovědět 

Hodnocení tématu:
  • 3 hlasů - 5 průměrně
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skinovanie vseobecne
13-02-2010, 11:45 (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 13-02-2010 11:46 od Hekl338.)
Příspěvek: #1
Skinovanie vseobecne
Tu mozte pisat dotazy ohladom skinovania,ci navodu, ktory budem postupne doplnovat
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Citovat příspěvek v odpovědi
18-03-2010, 09:27
Příspěvek: #2
RE: Skinovanie vseobecne
Zdravim, jeden zakladny dotaz by som mal: cez aky program by som mal skinovat a ako spravne fotit textury. Za odpoved dakujem...

MSTS is THE BEST...Big Grin
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
18-03-2010, 10:13
Příspěvek: #3
Na samotné skinovanie a úpravu fotiek odporúčam Photoshop, Zoner, Gimp alebo Corel, na export textúr ACEIT s TGATOOL2, na obyčajné prezeranie fotiek alebo jednoduchú úpravu IRFAN.
Fotenie textúr ? Dnes už veľa závisí čo ideš fotiť a na aký model to budeš dávať, hlavné je to aby si fotil KOLMO, nie zboku ani z podhľadu ani z nadhľadu, len kolmo, s miernym zoomom, maximálnym rozlíšením, bez efektu rybieho oka, bez slnka, bez blesku, najlepšie pod mrakom pri rozptýlenom svetle, fotíš čelá, čelné okná zvlášť, narážadlové ústrojenstvo, bočnice vcelku, na 2x, na 3x, závisí od konkrétneho vozidla, podvozky, nádrž, pri elektrikách medzipodvozkové časti, podľa možnosti strešné partie a rôzne detaily-radové a výrobné tabuľky, popisky, drobné súčiastky. Hekl obľubuje fotiť textúry so statívom, je to síce fajn a zvýši to kvalitu ale ja si sám seba neviem predstaviť v koľajisku napr. v Nových Zámkoch so statívom...no ale každý máme iné podmienky, to je fakt. Fotíš digitálom, nie na automat, najlepšie si je foťák naštelovať pokiaľ Ti to dovoľuje, hlavne vyváženie bielej, až som na niečo zabudol doplňte ma.

Moja fotogaléria
18-03-2010, 10:21
Příspěvek: #4
(18-03-2010 10:13)duuso napsal(a):  Na samotné skinovanie a úpravu fotiek odporúčam Photoshop, Zoner, Gimp alebo Corel, na export textúr ACEIT s TGATOOL2, na obyčajné prezeranie fotiek alebo jednoduchú úpravu IRFAN.
Fotenie textúr ? Dnes už veľa závisí čo ideš fotiť a na aký model to budeš dávať, hlavné je to aby si fotil KOLMO, nie zboku ani z podhľadu ani z nadhľadu, len kolmo, s miernym zoomom, maximálnym rozlíšením, bez efektu rybieho oka, bez slnka, bez blesku, najlepšie pod mrakom pri rozptýlenom svetle, fotíš čelá, čelné okná zvlášť, narážadlové ústrojenstvo, bočnice vcelku, na 2x, na 3x, závisí od konkrétneho vozidla, podvozky, nádrž, pri elektrikách medzipodvozkové časti, podľa možnosti strešné partie a rôzne detaily-radové a výrobné tabuľky, popisky, drobné súčiastky. Hekl obľubuje fotiť textúry so statívom, je to síce fajn a zvýši to kvalitu ale ja si sám seba neviem predstaviť v koľajisku napr. v Nových Zámkoch so statívom...no ale každý máme iné podmienky, to je fakt. Fotíš digitálom, nie na automat, najlepšie si je foťák naštelovať pokiaľ Ti to dovoľuje, hlavne vyváženie bielej, až som na niečo zabudol doplňte ma.

Diky moc idem hned hladat a stahovat tieto programi a trosku si pozret nejake tie tutorialy diky moc zatial.....69

18-03-2010, 10:30
Příspěvek: #5
(18-03-2010 10:13)duuso napsal(a):  Na samotné skinovanie a úpravu fotiek odporúčam Photoshop, Zoner, Gimp alebo Corel, na export textúr ACEIT s TGATOOL2, na obyčajné prezeranie fotiek alebo jednoduchú úpravu IRFAN.
Hekl stativ doporucuje a sam to nikdy nerobiBig Grin Radsej podexponujem a potom upravim v editore. Stativ je vhodny zvlast v pochmurnych zimnych mesiacoch, ked nie je sneh a vonku je aj cez den vcelku malo svetla. Vtedy sa predlzi expozicny cas a potom je obtiazne nafotit bez rozmazania. Napisal si takmer vsetko, akurat by som doplnil, nefotte na textury ked je sneh4
19-03-2010, 07:30
Příspěvek: #6
Tak tak, na sneh som zabudol, už som do koša vyhodil x fotiek fotených pri snehu, díky za doplnenie.

Moja fotogaléria
23-03-2010, 02:48
Příspěvek: #7
chcem sa ešte opýtat na čo služia .s a .sd súbory. a cez aký program ich môžem otvoriť??

23-03-2010, 02:53
Příspěvek: #8
(23-03-2010 02:48)bubko1111 napsal(a):  chcem sa ešte opýtat na čo služia .s a .sd súbory. a cez aký program ich môžem otvoriť??
to naco su presne neviem ale musia tam byt

sd subor si otvoris v notepade
s subor si musis tykompresovat cez shape shifter alebo route ritter na txt subor a tam prepises nazvy textur podla toho ako si ich pomenujes

ak som nieco vynechal prosim doplnte ma
23-03-2010, 02:56
Příspěvek: #9
(23-03-2010 02:53)mates.zscs napsal(a):  
(23-03-2010 02:48)bubko1111 napsal(a):  chcem sa ešte opýtat na čo služia .s a .sd súbory. a cez aký program ich môžem otvoriť??
to naco su presne neviem ale musia tam byt

sd subor si otvoris v notepade
s subor si musis tykompresovat cez shape shifter alebo route ritter na txt subor a tam prepises nazvy textur podla toho ako si ich pomenujes

ak som nieco vynechal prosim doplnte ma

aha dik len tak som to chcel vediet......3 lebo skusal som si spravit nejaky skin a chcem vediet cez aky program sa mi zobrazi masinka ktoru som skinoval pokope

23-03-2010, 03:31 (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 23-03-2010 03:33 od dem.)
Příspěvek: #10
(23-03-2010 02:53)mates.zscs napsal(a):  [quote='bubko1111' pid='2359' dateline='1269352110']
chcem sa ešte opýtat na čo služia .s a .sd súbory. a cez aký program ich môžem otvoriť??

s je samotný model. Bez toho je ti všetko ostatné k ničomu. SD je súbor s údajmi, ktoré MSTS používa pri trafic vlakoch. Teda keď ten rušeň riadi MSTS a nie ty.
Ešte sú tam v sd definovené, či model má len denné, alebo aj nočné textúry a je tam informácia o boulding boxe modelu.

Odpovědět 

Skok na fórum:

Uživatelé prohlížející toto vlákno: 1 hostů