Odpovědět 

Hodnocení tématu:
  • 0 hlasů - 0 průměrně
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mapovanie
17-01-2010, 12:48
Příspěvek: #1
Mapovanie
Chcem sa podelit o moje skusenosti s mapovanim, kedze som tento problem objavil len nedavno. Ukazem to na modely 163.
[Obrázek: t285556_spojzblizka.jpg]
Na prvom obrazku nie je nic nezvycajne, ale kto uz sa hrabal v modely 163, videl, ze je tam napojena bocnica texturovo.
[Obrázek: t285558_map.jpg]¨
Tu je vidiet, kde konci mapovanie, cca 2 pixely pred koncom textury.
[Obrázek: t285557_spojzle.jpg]
Tu uz nastava problem. Hoci to nie je dobre vidno, pri vzdialenosti cca 30m od modelu zacina presvitat tenka linka. Neslo mi do hlavy, cim to je. Model je "zvareny", textura je ok, mapovanie tiez. Ale nie jeto uplne pravda. Tento problem nastava len u novsich GK, do radu 7600 to bolo vzdy v poriadku (beriem do uvahy Nvidie, nakolko ATI nepouzivam).Momentalne vlastnim GTS 250. Tento fakt som viac krat preveril vymenou GK za starsiu, alebo ine modely novsich rad (9600 atd). Spociatku to vypadalo, ze je problem len v modely 163, no nie je tomu tak. Robia to vsetky starsie modely, kde je napajana textura (140, 751 od O. Janisa a pod). Tym nenapadam autorov, ze za to mozu, to rozhodne nie,toto nik nemohol predpokladat.
[Obrázek: t285555_spojok.jpg]
Tu uz je spoj v poriadku.Riesil som to tak, ze je textura pretiahnuta o dalsie cca 2-3 pixely za hranicu mapovania. Takze aj pri skinovani je treba davat pozor a vzdy pocitat s presahom textur. Pokial s tym skinar nepocita, nikdy spoj nebude sediet.
A preco to sem vlastne pisem? Aby to snad niekomu do buducna pomohlo, ak postrehne u svojho modelu podobnyproblem, aby sa skinari nedivili,preco je textura dalej, kde uz nie je mapovane. Ak toto skusate u modelu 163 056, tam to nerobi, bolo to osetrene, toto bola len ukazka. A este doplnim, ze tento jav nesposobuje len SV, ale robi presne to isteaj v msts69
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Citovat příspěvek v odpovědi
Odpovědět 

Skok na fórum:

Uživatelé prohlížející toto vlákno: 1 hostů