Anketa: Líbí se vám tyto screeny a myslíte, že bych měl trať v budoucnu vydat?
Screeny se mi líbí
Screeny se mi nelíbí
Screeny jsou pěkné, ale...
Po dokončení oněch 14 km určitě vydat
Nevydával bych, bude to k ničemu
[Ukázat výsledky]
Pozn: Toto je veřejné hlasování; všichni uživatelé budou vidět, jak hlasujete.
Odpovědět 

Hodnocení tématu:
  • 1 hlasů - 2 průměrně
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trať ŽSR 128 Čadca - Makov
26-08-2010, 07:56 (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 26-08-2010 08:03 od Marek G..)
Příspěvek: #1
Trať ŽSR 128 Čadca - Makov
Hezký večer,
toto vlákno nezakládám k tomu, abych se zde vychloubal svým výtvorem na kterém nějaký ten čas pracuji, ale obrázky sem dávám ke zhodnocení. Od všech bych rád slyšel nějaký názor, případně se obracím také s prosbou o pomoc.
Jelikož mi asi nikdo nevěří, že to myslím vážně, dovolím si sem vložit pár obrázků, které vás možná přesvědčí o tom, že to vážně myslím a to smrtelně vážně.
Začnu tím o co jde, jde o trať samozřejmě, toto téma je trať, jde o trať na severovýchodě Slovenska, každý zná Čadcu, známá to stanice, kde přes den projede jedna dvojička za druhou, několik expresních vlaků Žilina - Praha, několik nočních rychlíků (Humenné -) Košice - Žilina - Bohumín - Praha, několik vlaků do Polského Zwardoně či osobáky Skalité - Žilina a pak taky nějaké ty naše panťáky 460. Schválně - kdo ví, že tam je ještě něco jiného, nějaká nenápadná, ale zato hodně pěkná lokálka, ano, je to lokálka do Makova, která má nástupiště vzdálené, od nádraží samotného.
Ale o tom se dále rozepisovat nebudu, trať má 26 km, z toho 14 máme postavených v MSTS, není sice úplně na všech místech ještě dodělaná krajina a celkově databáze, takže hotovo je zhruba na 60 %.

Moje práce za 8 měsíců vypadá takto:
Čadca - provizorně stojí nástupiště, stanice není hotova, tady stojí EC 145 Odra, čekající na odjezd do Žiliny:
[Obrázek: obr472703_cadcaecodra.jpg]

Čadca - první pohled na Makovské nástupiště s motorovým vozem, který zde léta sloužil 830 185:
[Obrázek: obr472705_cadcamakovske.jpg]

Čadca - přejezd přes silnici I/11 a most přes Čierňanku:
[Obrázek: obr472706_cadca11.jpg]

Čadca zastávka s 830 185 + 2 Bixy:
[Obrázek: obr472721_cadcazast.jpg]

Čadca zastávka - historický vlak M274.004 + Calm:
[Obrázek: obr472722_cadcazastm274.jpg]

Čadca - konec města, pohled na sídliště a supermarket:
[Obrázek: obr472727_cadcazamestem.jpg]

Mezi Čadcou a Rakovou, vedle nás silnice II/487, historický vlak:
[Obrázek: obr472743_rakovasvodidla.jpg]

Vjezd do obce Raková - mimořádný vlak Žilina - Turzovka zastávka, pouť na Živčákovu:
[Obrázek: obr472730_rakovaobec.jpg]

Zastávka Raková Zemanov - oficiálně nikdy nezrušena, v JŘ pouze označena jako "projíždějící":
[Obrázek: obr472732_rakovazemanov.jpg]

Raková - dopravna D3:
[Obrázek: obr472734_rakova.jpg]
Raková - jedeme směr Staškov:
[Obrázek: obr472744_staskovnasep.jpg]

Staškov zastávka:
[Obrázek: obr472746_staskovzast.jpg]

Staškov - manipulák:
[Obrázek: obr472747_staskov.jpg]

Turzovka při západu slunce:
[Obrázek: obr472748_turzovka.jpg]
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
Citovat příspěvek v odpovědi
26-08-2010, 08:10
Příspěvek: #2
RE: Trať ŽSR 128 Čadca - Makov
Až si to Ty Gajdma tak vedz, že snaha sa cení ale stavať trať je beh na dlhú trať....14
Vybral si si túto trať...neni to dlhé takže sa s tým dá do detailov pohrať ak to chceš dokončiť v rozumnom čase, maximum pozornosti venuj výberu objektov, kľudne si pozri modely budov trebárs v ŽSR130/150, alebo ČD240/310 a určite nájdeš nejaké vhodné a hlavne fototextúrové, tie modely z čias cisára pána čo na tých screenoch vidím patria do histórie. Takže prajem pevné nervy, more času a málo pádov RE.
Dúfam že tak rýchlo nezhasneš ako si sa rozhorel.

Moja fotogaléria
26-08-2010, 08:43 (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 26-08-2010 08:45 od Marek G..)
Příspěvek: #3
(26-08-2010 08:10)duuso napsal(a):  ...stavať trať je beh na dlhú trať....
Ano, to jsem poznal. Přeci jen jsem už něco postavil, i když jsem na Ztracené 1987 dělal 2 měsíce, ale tam jsem měl spoustu pomocníků, tak jsem se aspoň něco naučil a hned mi to jde lépe. Ale vzhledem k tomu, že za 6 dní je ze mě oficiální středoškolák, navíc dojíždějící denně asi 40 km (tam a zpět), je tato trať hodně daleká budoucnost.

Každopádně - děkuji za rady, tratě taky někdy projíždím a hledám objekty, které by se eventuelně daly použít, většina objektů jsou v trati z ČD 310, Dvoukolejky a ŽSR 150. Jeden mám z BP a jeden z ČD 240.

Jsem rád, že se líbí, díky. Budu se snažit, když se najde čas, tak se bude stavět, ale nečekejte nějaké zázraky...

Jinak jsem zapomněl doplnit, co se týče provozu na trati, tak momentálně jezdí 811 a 813/913, v Čadci je také jediný prototyp řídícího vozu 912 001, taky na této trati jezdí. Jelikož ani jedno nemáme, musíme si vystačit s 830 a rokem tak 2003, 830 185 tady navíc skutečně v tu dobu jezdila...
26-08-2010, 09:33
Příspěvek: #4
Vyzera to zaujimavo a hlavne ta zarastena textura kolajiva. Zameraj sa hlavne na blizke okolie trate ako kroviny, rozne stlpy stoziare a tratove navesti. V Cadci vidim, ze mas vlastne vedenie, ktore je ovela lepsie ako to defaultne v MSTS. Pekny dojem urobili na mna tie screeny. Odporucam ti este pouzivat aj vyhybkove prestavniky, mozno ich mas ale kazdopadne to velmi pekne a realne to ukaze v trati. Vela uspechov prajem.
26-08-2010, 10:27 (Tento příspěvek byl naposledy změněn: 27-08-2010 12:10 od Hekl338.)
Příspěvek: #5
(26-08-2010 09:33)Robo stavitel napsal(a):  Vyzera to zaujimavo a hlavne ta zarastena textura kolajiva...
Texturu kolajiva spachal tusim minuly rok Pawlik povodne pre nejake useky trate BP, bolo to kdesi na ceskom fore aj na stiahnutie. Tiez ju pouzivam, kedze je ozaj podarena

http://sklad.obrazku.cz/obr322412_scrgrb3.jpg
K trati samotnej, dalo by sa suhlasit, so vsetkym, co uz bolo napisane, akurat ked uz vymenit objekty, chcelo by to vymenit za originalne, mam na mysli hlavne zeleznicne objekty. Trat je kratka, takze sa mas kedy pohrat aj s detailami a modely budov si myslim, ze ti ktosi urcite urobi, ked bude ktosi vidiet,ze to nevzdavas. Potom to bude naozaj pekna a kvalitna trat.
27-08-2010, 08:07
Příspěvek: #6
(26-08-2010 09:33)Robo stavitel napsal(a):  V Cadci vidim, ze mas vlastne vedenie, ktore je ovela lepsie ako to defaultne v MSTS. Pekny dojem urobili na mna tie screeny. Odporucam ti este pouzivat aj vyhybkove prestavniky, mozno ich mas ale kazdopadne to velmi pekne a realne to ukaze v trati.
V Čadci se bude upravovat celá stanice, protože není postavena správně, a stejně ještě není úplně dokončena. Ty perony jsou dost daleko od nádraží samotného a bude problém to napojit, takže celá Čadca se asi bude dělat odznova, včetně Makovského nástupiště zřejmě...

Nafoceno mám spoustu objektů v Rakové. Bude si to tam chtít někdy udělat výlet ještě letos. Ale soboty máme v září tolik akcí, že sám nevím, (taky musíme všude jezdit). Jde hlavně o staniční budovu a drobnosti - už mám přeskinovanou rezavou lichoběžníkovou tabulku. Staniční budova v Rakové je ale nešťastně nafocena, protože je ze strany Staškova úplně zarostlá.

Problém je taky s mosty, ony nejsou v žádném případě tak rezavé, naopak jsou moderní ocelové mosty, jedná se hlavně o mosty přes Kysucu, kterých jsou v trati 4.
28-08-2010, 11:07
Příspěvek: #7
No s tymi upravami niesi sam aj ja napriklad staviam celu trat na novo vid Trat ZSR 191-193 tu na fore. Dobrym pomocnikom mi je google earth, vlaky.net a videa, podla ktorych sa da velmi pekne staviat.
27-01-2017, 08:05
Příspěvek: #8
Zdravím,
som členom Diskusného fóra pre MSTS a zaujali ma Tvoje príspevky o stavbe trate. Sú však už niekoľko rokov staré a tak by som rád vedel, ako si pokročil so stavaním 128-ičky. Môžeš poslať aj nejaké screeny, budem veľmi rád a ak by už bola trať náhodou dokončená, možno by som o ňu mal aj záujem. Samozrejme by som bol ochotný si za ňu aj zaplatiť. Viem si predstaviť, koľko práce a času musí tvorca vynaložiť, aby z toho niečo bolo. Ak "Makovanka" ešte nie je celá, prajem veľa elánu a, pravda, aj voľného času, bez ktorého by to tiež nešlo.
Martin
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele
27-01-2017, 09:56
Příspěvek: #9
marton: Určite z toho nie je absolútne nič Wink

Navštívte moju fotogalériu:
http://michaltrains.eu
Odpovědět